Závěrečný projekt

Bdělost, plná mentální přítomnost, pozornost je předpokladem úspěchu v jakékoli činnosti. Tenista musí být na kurtu bdělý, aby správně odehrál míč. Zpěvák musí dávat bacha, aby správně intonoval a nezpíval mimo rytmus hudby. Usínající řidič naopak projede na červenou a způsobí nehodu. 

Nejde tedy tolik o to "co" dělám, ale "jak" to dělám.

Bdělé podnikání – MINDFUL BUSINESS- patří k celosvětovým hitům současnosti a my jím zakončíme slavnostně AKADEMII OSOBNÍHO RŮSTU.

Co nás tedy čeká a proč nás to čeká?

  • Cíl

Cílem je, abyste vzali jednu jedinou věc (techniku, postup, strategii, doporučení) z našich tréninků a tu s plným vědomím použili ve své práci. Abyste obohatili svojí denní praxi a tím se zlepšili. Zlepšíte-li svůj styl hry, zlepší se i výsledky. Zapojením bdělého vědomí do businessu se posouváte o několik světelných let vpřed. Vyhnete se trapným frázím typu:" Určitě jsem něco v praxi použil, ale tak nějak nevědomky, automaticky. Ani nevím co."

  • Plné vědomí

Co znamená bdělé vědomí? Bdělé vědomí znamená, že na kus papíru zaznamenáte následující skutečnosti. 


Toto je osnova, kterou musí závěrečná písemná práce mít:

· Co jsem chtěl aplikovat (např. chtěl jsem aplikovat práci s knihou u nováčků/MA, chtěl jsem použít model GROW při konzultaci). Vědomí cíle.

· Moje teorie (např. pokud si přečtou Boženu Němcovou, dříve a úspěšněji začnou recruitovat oproti skupině, která nečetla Boženu). Uvědomění si svých předpokladů a očekávání.

· Návrh postupu (např. nascanoval jsem kapitolu 4 a 6. Vytvořil otázky atd,atd.). Uvědomění si plánu.

· Průběh a komplikace (např. spolupracovníci namítali, že nemají čas číst). Uvědomění si procesu, co se děje. PRŮBĚH IDEÁLNĚ ZAZNAMENEJTE NA VIDEO!!!! "VOKÁZANÁ" PLATÍ.

  • Výstup (např. skupina, která měsíc pracovala s texty Boženy Němcové začala recruitovat o 10% úspěšněji oproti skupině, která Boženu nestudovala). Uvědomění si plodů své činnosti.

· Závěr a návrh změn. Uvědomění si možností a variant, které nám svět poskytuje.

  • Co máte přivézt?

  • VIDEOZÁZNAM (např. individuálu, tvorby nástěnky vizí v týmu, prezentace s příběhem, kurz který vedete, pohovor apod..). Videozáznam je ideální pro naše účely! Nejvíc se z něj naučíte!

  • AUDIOZÁZNAM (např. individuálu, tvorby nástěnky vizí v týmu, prezentace s příběhem, kurz který vedete, pohovor apod..). Naučíte se z něj méně, než z videozáznamu. Ale ještě je jakž takž akceptovatelný. Dbejte na dobrou technickou kvalitu zvuku!

  • PÍSEMNÁ PRÁCE v rozsahu maximálně dvou A4, kterou během 15 minut odprezentujete. Vhodné je připravit si prezentaci např. v PowerPointu. Buďte připraveni na všetečné otázky publika. Cílem není někde něco opisovat, či kopírovat, ale sdílet své aplikace s kolegy.  Písemná práce se týká videozáznamu/audia. Takže např. natočíte individuál a k němu zpracujete písemnou práci.

  • ARTEFAKTY (např. ukázka vision boardů skupiny, počítačové programy na zpracování dotazníku motivace, statistická data, fotografie ze školení). Pouze artefakt nemůže sloužit jako závěrečná práce! Artefakt je pěkným doplňkem videa a písemné prezentace. Je ale k ničemu, pokud přivezete pouze pár fotografií ze semináře, z toho se nikdo moc nedozví.

Jaké výstupy nebereme?

Nebereme jen např. videozáznam bez písemného protokolu. Nebo nebereme jen dovezenou myšlenkovou mapu bez písemného protokolu. Nebereme improvizované projevy spíchnuté na místě. Jednak vy se nic nedozvíte, nedostanete zpětnou vazbu od kolegů, druhak se z takovýchto projevů nic nedozví skupina a nepoučí se.

  • Hodnocení

Nehodnotí se úspěšnost/neúspěšnost vaší aplikace. Hodnotíme, zda jste pochopili danou problematiku v souvislostech, návaznostech a zda jste se poučili ze vzniklé situace (to znamená, zda jste navrhli adekvátní změny).

  • Zisk

Trénink bdělého rozvoje firmy završuje naše setkávání v rámci AKADEMIE OSOBNÍHO RŮSTU. Úspěšní obhajitelé získávají vedle potvrzení svého mistrovství i závěrečný certifikát a malé překvapení. 

Ale HLAVNĚ získáte sdílení zkušeností, opravdových zkušeností opřených o ukázky, data.